Festiwal Sztuki Ekoart 2018 Żywioł wody-Woda żywiołu

Termin: 3 czerwca 2018 r.

ŻYWIOŁ WODY - WODA ŻYWIOŁU         
OGRÓD, POLE, LAS - WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

multimedialny projekt ekologiczny i wystawa sztuki arteko
malarstwo - muzyka - rzeźba - obiekty - grafika - video - performance   

Idea Projektu: Grzegorz Jarzyński - Janusz Plota
Kurator Projektu: Janusz Plota  

Woda jest jednym z najważniejszych żywiołów Ziemi, współtworząca krwioobieg świata. To pośrednio z wody powstały znane obiekty przestrzenne Galerii Stodoła Szumiłowo: ,,Inkubator Kultury Leśnej”, ,,Narodziny Cegły”, ,,Klepsydra Wodna” Janusza Ploty czy  ,,Panika” i ,,Drzewo –Eko 22” Wojciecha Sęczawy. Galeria już rozpoznawalna w kraju za swoje działania in situ jest wpleciona w pejzaż historyczny Radzynia Chełmińskiego, gdzie wspaniałe zabytki kościoła św. Anny i Zamku pokrzyżackiego dumnie rozpościerają swoją magiczną moc trwania. Źródła, rzeki ,bagna, jeziora i lasy  przyciągały pierwszych osadników, zakonników, rzemieślników i rycerzy. Ślad trwania wartości kulturotwórczej pulsuje wciąż w życiodajnym, wodnym  lustrze radzyńskiego praxis. 

Energia życia jest odwiecznym tematem interpretowanym na różne sposoby przez twórców z całego świata. Woda to życie i odrodzenie, uczucie i wrażliwość, ale też destrukcja i odejście, nuda i pustka.  

Projekt 2018 w przeciwieństwie do poprzednich edycji sztuki w przestrzeni lasu czy pola skupia się na wodzie- energii wody. Żywioł wodny – tytuł i temat, jest dla nas, jako organizatorów, tylko pretekstem do stworzenia dzieł zainspirowanych niezmierzoną potęgą przyrody. Zakładamy, że nawet w okolicy Galerii (GSS) mieszkają twórcy, którzy chcą pokazać lokalnej społeczności i nie tylko, swoje zafascynowanie  tworzeniem, sztuką i przyrodą w postaci przemyśleń, idei, projektów i realizacji.

 

Zobacz też:  KONKURS na projekt realizacji przestrzennej w ramach Festiwalu Sztuki Ekoart 2018 „ŻYWIOŁ WODY–WODA ŻYWIOŁU” 

 

Galeria